Menu

(+48) 506 172 576 biuro@mardrukopakowania.pl

Druk fleksograficzny na folii

Drukarnia Fleksograficzna MarDruk oferuje:

  • Nadruk na folii – CMYK + Pantony.
  • Gotowe laminaty do produkcji opakowań na Państwa automatach pakujących.
  • Nadruki nawierzchniowe, międzywarstwowe, rewersowe na foliach.
  • Oferujemy również nadruk nawierzchniowy na papierze.

Zajmujemy się kompleksową obsługą firm działających w branżach spożywczych i przemysłowych. Produkujemy folie w rolkach do automatów pakujących oraz gotowe torebki.

Wśród naszych klientów znajduje się wiele firm dostarczających swoje produkty do sieci handlowych, m.in. LIDL, TESCO, Biedronka, Netto, Auchan.

 

Fleksograficzne drukowanie na folii ma bardzo duże znaczenie w dzisiejszych czasach, gdzie produkt finalny konkuruje z wieloma innymi dostępnymi na rynku.

Wysokiej jakości nadruk na folii to połowa sukcesu, co przekłada się na ostateczny wzrost sprzedaży.

flexo drukarnia andrychów nadruki na folii druk fleksograficzny

Oferujemy druk flexo nawierzchniowy i międzywarstwowy w jakości o podwyższonym standardzie.

Ile kolorów ma moje opakowanie?

To często pytanie spędzające sen z powiek klientów, dlatego odpowiadamy. Nadruk fleksograficzny to nic innego jak połączenie 4 bazowych kolorów – Cyan, Magenta, Yellow i Black. Praktycznie każde opakowanie da się wydrukować używając 4 kolorów w odpowiednim ułożeniu + białego podkładu (jeśli podłoże jest transparentne).

Załóżmy, że w swoim projekcie opakowania masz do wydrukowania niebieskie niebo, wydrukować go można przy użyciu Cyanu i dodając do tego Magentę w mniejszej ilości – oczywiście wiele zależy od projektu, być może potrzebne będzie jeszcze trochę żółtego. Zatem takie niebo drukujemy używając 3 kolorów (+ biały podkład jeśli jest konieczność). Tych samych kolorów użyjemy również do wydruku na tym projekcie czerwonych napisów, zielonych ramek itp.

Później można dokładać do projektu kolory Pantone, czyli gotowe kolory, które mają już swoją określoną barwę. Np. tak jak farby na ściany, można mieszać kolory i starać się uzyskać swój wymarzony lub kupić gotową farbę i malować.

Przygotowalnia płyt fotopolimerowych w technice cyfrowej KODAK NX wraz z obrazem próbnym PROOF — imitującym faktyczny efekt wychodzący z maszyny dają duże bezpieczeństwo szybkiej i bezpiecznej realizacji Twojego projektu, zgodnego z oczekiwaniami i w przystępnej cenie.

Przygotowanie matryc ma kluczowe znaczenie dla metody fleksograficznej. Poprawnie wykonana matryca zapewnia precyzyjne i dokładne odwzorowanie kolorów i przejść.

Podłoże jakie można wykorzystać do druku to
BOPP, OPP || LDPE, HDPE || PET || PE

Co to jest druk fleksograficzny?

Przedsiębiorcy z całego świata chętnie korzystają z druku fleksograficznego na folii. Dzięki tej technice możesz promować markę w podobny sposób, co z zastosowaniem rotograwiury, a do tego zredukujesz koszty. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku niskonakładowej produkcji, gdy chcesz poświęcić środki przede wszystkim na podniesienie standardu tworzonego towaru.

Jest to druk na folii lub na papierze przy pomocy wypukłych form, są to matryce fotopolimerowe. Dzięki zastosowaniu elastycznych form koszty wyprodukowania materiału są znacznie niższe niż w przypadku metody rotograwiurowej.
Nasza firma posiada bogate zaplecze materiałów do produkcji, profesjonalny, zaawansowany sprzęt oraz urządzenia, dzięki czemu jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałą jakość przygotowywanych obrazów.
Druk fleksograficzny umożliwia nam odbicie obrazu na folii oraz na innych materiałach.


* — lpi (lines per inch ) — parametr mówiący ile rzędów kropek (lub linii) ułożonych jest równolegle względem siebie. Im wyższa liniatura, tym drobniejsze kropki rastra, a więc tym więcej szczegółów może zawierać przygotowany obraz.