Menu

(+48) 506 172 576 biuro@mardrukopakowania.pl

OPAKOWANIA ANTYWIRUSOWE

druk fleksograficzny

 

 

Folia, papiery i laminaty z aktywną zewnętrzną warstwą antywirusową i antybakteryjną, w tym wirusa SARS-CoV-2 

Firma MarDruk Opakowania oferuje Państwu pełen zakres opakowań z nadrukiem lub bez nadruku z innowacyjnym rozwiązaniem zapewniającym właściwości bakteriobójcze oraz antywirusowe (w tym wirusa SARS-CoV-2). Substancja aktywna nanoszona jest bezpośrednio na powierzchnie folii co zapewnia powyższe właściwości bez utraty jakości druku fleksograficznego. Warstwa ta jest dostosowana w pełni do kontaktu z żywnością. Powstałe w ten sposób opakowania eliminuje potencjalne zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się bakterii i wirusów poprzez kontakt z Państwa produktem. Serdecznie polecamy powyższe rozwiązanie naszej firmy. Rozwiązanie to jest jednym z nielicznych w skali całego świata.

 

Na zlecenie firmy MARDRUK Opakowania Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie przeprowadził  testy  mające na celu określenie właściwości przeciwbakteryjnych oraz sprawdzenie aktywności wirusów (w tym wirusa SARS-CoV-2).

W wyniku przeprowadzonych testów określono optymalną ilość substancji aktywnej zapewniającej właściwości bakteriostatyczne zapobiegające rozwijaniu się bakterii oraz bakteriobójcze względem S. aureus oraz E. coli. Potwierdzono również, że folia pokryta substancją aktywną wykazywała silne właściwości antywirusowe względem otoczkowego bakteriofaga Phi6, będącego surogatem eukariotycznych wirusów transmitowanych drogą kropelkowo-powietrzną, w tym wirusa SARS-CoV-2.

 

 

Powyższe rozwiązanie zostało zgłoszone do opatentowania pod numerem P.436519

Wynalazek pt.:

„Materiał opakowaniowy i sposób wytwarzania materiału opakowaniowego przeznaczonego w szczególności do pakowania produktów w atmosferze modyfikowanej MAP”

 

zgłoszony 2020-12-29 przez MarDruk Opakowania sp. z o.o. sp.k.

 

Powyższe rozwiązania można aplikować na następujące materiały w postaci mono oraz laminatu foliowego i papieru:

1.) Polipropylen : BOPP, OPP, CPPcast, OPP Białe, OPP Matowe, OPP Perła, OPP Metaliza
2.) Polietylen: PE
3.) Poliester: PET, PET UV, PET Alox, PET Metalizowany, PET Peel, PET AF, PET Zgrzewalny
4.) Poliamid: OPA
5.) Papier Biały, Papier Szary

 

 

 

Mardruk opakowania drukarnia